V kategórii mimovládna organizácia získala tretie miesto, čím sa definitívne etablovala medzi významnými subjektmi cestovného ruchu na poľsko-slovenskom pohraničí. „Sme radi, že naše aktivity prekročili hranice Slovenska a stále viac si ich všímajú aj v cudzine. Zahraniční návštevníci tvoria veľmi dôležitú súčasť turizmu na Liptove. Verím, že aktívnym pôsobením v tejto oblasti sa ich počty a tiež spokojnosť budú neustále zvyšovať,“ hodnotí riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.
Hodnotiaca komisia pre udeľovanie značky Osobnosť horských zemí ocenila zástupcov Liptova hneď v troch kategóriách. Tú s názvom Samosprávca vyhral primátor Ružomberka Ján Pavlík, ktorý sa dlhodobo riadi zaujímavým mottom: Najlepší spôsob ako začať nový deň je po prebudení uvažovať, či by sme v tento deň nemohli urobiť radosť aspoň jednému človeku. V kategórii Veľký podnikateľ zasa zvíťazila spoločnosť EUROCOM INVESTMENT, s.r.o. vďaka projektu GINO PARADISE. „Uvedomujeme si, že náš akvapark patrí k ikonám Liptova. Je to príjemný, no zároveň zaväzujúci pocit, ktorý nás však neustále núti posúvať sa dopredu. Neustále rozširovanie ponuky, atrakcií, rastúci počet klientov a skvalitňovanie služieb sú jediná cesta k úspechu. Teší nás, že našu snahu ocenili aj odborníci, ktorých hodnotenie má dvojnásobnú cenu,“ konštatuje Lýdia Chovancová, marketingová riaditeľka GINO PARADISE Bešeňová.
Ocenenia všetkým osobnostiam odovzdali v Žywci na slávnostnom gala večeri 17.mája 2014. Do súťaže, ktorá sa koná pravidelne už od roku 2005, sa môžu prihlásiť fyzické osoby, mimovládne organizácie, nadácie alebo podniky z oblasti pohraničia Poľska a Slovenska, ktoré významným spôsobom prispeli k rozvoju poľských alebo slovenských horských regiónov v siedmich kategóriách.
Cieľom je zviditeľniť ľudí, ktorých pôsobenie na území horských oblastí môže byť inšpiráciou pre ostatných. Zároveň pomáha rozvoju regiónu ako turistickej destinácie. Tohtoročný projekt sa uskutočnil v rámci Poľsko-slovenskej iniciatívy propagácie a rozvoja značiek horských regiónov, ktorého realizátorom je partnerské mesto Źywiec. Na podujatí participovalo aj mesto Liptovský Mikuláš v spolupráci s Klastrom LIPTOV aOblastnou organizáciou cestovného ruchu REGION LIPTOV.
Poľsko-slovenské pohraničie, vrátane Żywca, Podhale a Liptova spája spoločná regionálna identita, ktorej korene vychádzajú z výnimočnej, pre tieto krajiny charakteristickej salašníckej a horskej kultúry. Preto treba veriť, že stúpajúci trend počtu ocenených z Liptova bude pokračovať aj na budúci rok.