Záujem o separovanie podľa nej rastie, čo potvrdzujú aj čísla vyseparovaného odpadu. Za prvých sedem mesiacov tohto roka bolo podľa evidencie spoločnosti vyseparovaných vyše 526 ton plastov, čo je viac ako za celý rok 2005. Celkovo v roku 2006 sa v Bratislave vyseparovalo o takmer sedem percent odpadu viac ako v roku 2005. Označiť mestskú časť alebo ulicu, kde je prístup obyvateľov k separovaniu odpadu pozitívnejší sa podľa Tieleschová nedá.
Snahou je získať od občanov vyseparovaný odpad čo v najčistejšej forme. Vyzbierané množstvo napríklad skla a papiera takmer zodpovedá vyseparovanému množstvu. V prípade plastov sa ale z vyzbieraného odpadu vyseparuje len približne 60 percent. Dôvodom je, že do zberných nádob na plasty ľudia vhadzujú aj plasty, ktoré tam nepatria - od chemikálii či tégliky z potravín. Vyzbierané plasty ešte prechádzajú ručným triedením v dotrieďovacom závode. Tam sa vytriedia PET fľaše aj podľa farby, fólie, TETRA PACK obaly a plechovky od nápojov.
V kontajneroch na separovaný odpad je možné nájsť aj veci, ktoré tam nepatria. Okrem organického odpadu, kontajnery na papier niekedy slúžia bezdomovcom ako nocľaháreň. Stalo sa, že takýto "nocľažník" odmietol kontajner opustiť, keď ho prišli vyprázdniť pracovníci OLO. Nie je výnimočné, že pri ručnom triedení plastov pracovníci nájdu aj uhynutých psov, mačky, či dokonca sliepky.