Napriek tomu tatranské hotely sú naplnené. „Až do tohto víkendu, keď je pravoslávny Nový rok, je väčšina ubytovacích zariadení vyťažená veľmi dobre,“ uviedol P. Chudý. Cestovné kancelárie ako aj samotné hotely si zaplnili ubytovacie kapacity návštevníkmi nielen zo Slovenska, ale aj z iných krajín. Príjemným prekvapením tohtoročnej zimy sú podľa
Chudého Rumuni, ktorých prišlo viac ako vlani. Už tradične je vo Vysokých Tatrách veľa Slovákov, Čechov a Poliakov.
Inverzné počasie, keď je v dolinách pod Tatrami hmla a v horách slnečno, za posledné tri týždne využívajú návštevníci Vysokých Tatier nielen na lyžovanie, ale aj na túry k vysokohorským chatám. Najväčším problémom tohtoročnej sezóny je nedostatok prírodného snehu. Pociťujú to najmä záujemcovia o bežecké lyžovanie v okolí Smokovcov a Tatranskej Lomnice. Bežecké trate sú k dispozícii zatiaľ len na Štrbskom Plese. Na prírodný sneh sú odkázané lyžiarske strediská na Hrebienku a zjazdovka zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice. Tie sú aj v polovici januára stále mimo prevádzky. Na svoje si však prídu milovníci skialpinizmu, ktorí môžu využiť skialpinistické trasy vo Veľkej a Malej Studenej doline, Mlynickej doline a Veľkej Zmrzlej doline.
Negatívom tohtoročnej zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách je podľa Chudého vysoký počet úrazov na lyžiarskych svahoch. „Zaskočil nás počet úrazov na lyžiarskych zjazdovkách,“ povedal P. Chudý. Zvýšená úrazovosť v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi súvisí podľa neho s tým, že v súčasnosti sa lyžuje len na technicky zasnežovaných svahoch a ľudia nemali možnosť „rozlyžovať sa“.
Druhý vrchol zimnej sezóny očakávajú vo Vysokých Tatrách od začiatku februára. Súvisí to s polročnými a jarnými prázdninami nielen na Slovensku, ale i v okolitých krajinách ako Poľsko a Česko.