Na nových etiketách by sa nemali používať zavádzajúce termíny ako "sunblock" (slnečný blokátor) či "úplná ochrana" (100-percentná ochrana). Absolútnu ochranu pred ultrafialovým žiarením totiž nedokáže zabezpečiť žiadny prípravok. Naopak, uvádzať by sa mali štandardné kategórie: "nízka ochrana", "stredná ochrana", "vysoká ochrana" a "veľmi vysoká ochrana". Pribudnúť by má aj logo UV-A v krúžku, ktoré môžu používať prípravky spĺňajúce podmienky EK na ochranu pred UV-A žiarením.
"Toto je odporúčanie, ktoré nemá stanovené prechodné obdobie a nie je na úrovni zákona, čiže tu nehrozí hromadné sťahovanie produktov z trhu. Dnes sa určite stretneme s produktmi, ktoré sú podľa starého aj nového značenia. Nie je ani stanovená doba, kedy musia všetci výrobcovia pristúpiť k takémuto značeniu," uviedol pre agentúru SITA lekár Peter Lipovský. Podľa neho sa výrobcovia budú snažiť zjednotiť značenie a urobiť produkt zrozumiteľnejší spotrebiteľovi.
Rozdiel v žiarení UV-A a UV-B je v tom, že kým prvý typ spôsobuje predčasné starnutie pokožky a narúša imunitný systém, druhý typ zapríčiňuje spálenie pokožky. Oba značne zvyšujú riziko vzniku rakoviny kože. Takzvaný "ochranný slnečný faktor" sa vzťahuje iba na mieru spálenia pokožky, teda na žiarenie UV-B. Pri opaľovacích výrobkoch s ochranou iba proti UV-B tak môže vzniknúť mylný dojem o celkovej ochrane, keďže nechránia pokožku pred rizikovým žiarením UV-A. Novým prvkom na etiketách opaľovacích krémov teda začína byť štandardizovaná značka UV-A, ktorá udáva úroveň minimálnej ochrany pred týmto typom žiarenia.